Startavo slalomo varžybų„LIQUI MOLY iššūkis „EOLTO“ taurei laimėti“

Eolto-taure-2019

STARTAVO SLALOMO VARŽYBŲ „LIQUI MOLY IŠŠŪKIS „EOLTO“ TAUREI LAIMĖTI“
BEKOMPROMISĖ KOVA IR BEPROTIŠKAS GREITIS – SLALOMO VARĖNOS GATVĖMIS RECEPTAS

Balandžio mėnesį startavo jau trečius metus iš eilės „EOLTO“ remiama slalomo varžybų serija „Liqui Moly“ iššūkis „EOLTO“ taurei laimėti“, kurią organizuoja „Kauno Autoklubas“.

Šįkart Varėnoje gatvių asfaltą šildė daugybė BMW, keli „Audi“, „Subaru“, nemažai „Honda“ markės ir kitų automobilių. Buvo ir „Opel Omega“ universalas, apklijuotas šmaikščiais lipdukais, iš kurių vienas labai tiko šeštadienio temai – „Bus reikalų“.

GREITA TRASA

Jau pirmajame šios serijos etape dalyvių skaičius įrodė, kad automobilių slalomas Lietuvoje išgyvena pakilimo laikotarpį. Be to, slalomas yra ta vieta, kur legaliai galima pasitikrinti ar patobulinti savo vairavimo įgūdžius bei įdomiai praleisti laisvalaikį. Varžyboms puikiai tinka kasdien naudojamas automobilis.

„EOLTO“ remiamose varžybose, kurias surengti padėjo „Varėnos ASK“ buvo išdalinta beveik 100 startinių numerių arba beveik dvigubai daugiau nei pirmajame šios serijos etape 2018-aisiais metais.

Šešių skirtingų klasių dalyviams buvo paruošta itin greita, tačiau nelengva, drąsos ir tikslumo reikalaujanti trasa miesto gatvėmis.

Greiti posūkiai, 180 laipsnių apsisukimas, ilga, vingiuota tiesioji su gesinimo zonose išrikiuotomis statinėmis ir finišas maksimaliu greičiu – tokios apie pusantro kilometro ilgio trasos charakteristikos.

Finiše galingesnių automobilių greitis siekė 150 km/h ir daugiau.

Kiekvienas varžybų dalyvis trasą turėjo įveikti po keturis kartus. Visi važiavimai buvo įskaitiniai, todėl klaidos kainavo labai daug.

SLALOMO VARŽYBŲ SERIJA

„Kauno Autoklubas“ 2017 ir 2018 metais bendradarbiaudami su įvairių miestų automobilių sporto klubais rengė slalomo varžybų seriją, pritraukusią gausų dalyvių būrį, mylinčių automobilių slalomą ir nepraleidžiančių progos sudalyvauti pačiose įvairiausiose tokio formato varžybose. Todėl nenuostabu, kad visa tai yra tęsiama ir toliau. 2019 m. „Liqui Moly“ iššūkis „Eolto“ taurei laimėti“ ir vėl apims penkis Lietuvos miestus.

Birželio 16 dieną antrasis etapas buvo surengtas Panevėžyje, o kiti trys etapai vyks skirtinguose Žemaitijos miestuose liepos, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Liepos 7 dieną slalomo dalyviai bus kviečiami vairus pasukioti į Telšius. Rugpjūčio 31 dieną ketvirtasis etapas vyks Plungėje, o sezono finišas numatytas spalio 19 dieną Klaipėdoje.

NAUJI SLALOMO SERIJOS PARTNERIAI

Kaip ir prieš tai du metus, taip ir šiais metais etapų prizininkai kitame etape turės teisę startuoti nemokamai, o prie varžybų serijos prisijungęs naujas partneris garantuoja dar daugiau prizų dalyviams.

„Su automobilių sportu „Liqui Moly“ draugauja jau labai seniai- nuolat prisidedame prie įvairių autosporto varžybų. Norime, kad vis daugiau žmonių išmėgintų autosportą ir nebūtinai dėl to, kad laimėtų varžybas, o dėl to, kad patobulintų savo vairavimo įgūdžius ir turiningai praleistų laisvalaikį. Mėgėjiškame automobilių slalome gali dalyvauti visi- nepriklausomai nuo vairavimo patirties. Tai puiki vieta pajausti, kaip sudėtingesnėse situacijose elgiasi automobilis, bei galimybė atrasti naujų vairavimo subtilybių“, – sakė „Autopsa“ komercijos direktorius Ronaldas Smaidrys.