KOKIĄ PAVARŲ DĖŽĖS ALYVĄ RINKTIS?

Šiuolaikinės pavarų dėžės  yra brangūs aukštųjų technologijų įrenginiai, kurių kaina gali siekti net ketvirtadalį viso automobilio kainos.  Dėl šios priežasties transmisijų alyvas būtina rinktis kruopščiai ir apgalvotai, nes alyva – tai sudedamoji mechanizmo dalis, kuri taip pat dėvisi.  Daugelis Europos automobilių gamintojų, tokių kaip, pavyzdžiui, “Volkswagen”, taiko taip vadinamą „įpylimą visam gyvenimui“, t.y. alyvos veikimo trukmė prilyginama automobilio tarnavimo laikui – europiniais standartais maždaug 200 000 km ridai. Suprantama, kad geras europinis automobilis gali būti eksploatuojamas ir dvigubai ilgiau, tačiau alyva, žinoma, tiek laiko tarnauti nepajėgi.

KAIP „SENSTA“ TRANSMISIJŲ ALYVA?

Priedų paketas, įeinantis į alyvų sudėtį, eksploatacijos metu senka. Mažėja antikorozinių, oksidaciją stabdančių, trintį mažinančių bei klampą užtikrinančių priedų koncentracija, todėl bazinė alyva rūgštėja ir tirštėja. Transmisijų alyvą būtina keisti ne vėliau nei ji pradeda tirštėti, o geriausia dar anksčiau, kadangi priedų sekimo procese kaupiasi nuosėdos bei nešvarumai, trikdantys normalią alyvos cirkuliaciją ir tepimą bei greitinantys nusidėvėjimą.

KOKIĄ ALYVĄ RINKTIS?

Retai kada automobilio ir pavarų dėžės gamintojas yra tas pats. Paprastai jas gamina pagal užsakymą visai kiti (ne automobilių) gamintojai. Bet kokiu atveju transmisijų alyva kiekvienai pavarų dėžei parenkama individualiai, atsižvelgiant į dėžės modifikacijas bei gamintojo rekomendacijas. Paskutiniu metu naudojama taip vadinama „originali“ OEM alyva, kuri turi tokį patį prekės ženklą kaip ir automobilio gamintojas, nors nė vienas tokių gamintojų transmisijų alyvų savarankiškai negamina. “Originali” alyva atitinka agregato specifikaciją. Dažnai tokios alyvos kainą sudaro  paties produkto ir nemaža automobilių gamintojo maržos dalis. Dėl šios priežasties galutinis vartotojas paprastai moka brangiai už vardą, kai tuo tarpu tikrasis gamintojas net neįvardintas. Garantiniu laikotarpiu vartotojai yra priversti naudoti „originalias“ alyvas. Taigi kokią alyvą rinktis už galutinį vartotoją nusprendžia automobilio pardavėjas. Turint omenyje, kad originali transmisijų alyvos gamyba vyksta  remiantis išmintingo pakankamumo principu t.y. tiek, kiek pagaminama atitinkamų dėžių, vartotojai ne visada nori ir kartais net neturi galimybės įsigyti originalią alyvą. Alternatyvios transmisijų alyvos, kurias siūlo LIQUI MOLY ne tik atitinka gamintojų reikalavimus, bet ir užtikrina ilgesnį tarnavimo laiką. Nieko nuostabaus, kad LIQUI MOLY transmisijų alyvos yra universalios, juk pavarų dėžių gamintojai masiškai gamina tas pačias konstrukcijas įvairiems automobiliams. Taigi ta pati automatinė pavarų dėžė gali būti tiek “Toyota”, tiek “Volvo”, “Opel” ar “Volkswagen” automobiliuose.