AR SALONO ORO FILTRAS REIKALINGAS?

Daugelis vairuotojų nepakankamai vertina salono oro filtro funkcijas ir nemato ypatingo poreikio reguliariai jį keisti. Ar teisingai? Ar oras, kuriuo vairuotojas ir keleiviai kvėpuoja automobilio salone, reikalauja išankstinio valymo? Ar verta reguliariai keisti salono oro filtrą? Pažvelkime į argumentus, kurie gali būti naudojami diskusijose su žmonėmis, kuriems nerūpi salono oro filtro keitimas.

1 ARGUMENTAS: Užterštas oras tikrai kelia grėsmę sveikatai ir gyvybei

Salono oro filtras – tai vienintelė kliūtis, apsauganti transporto priemonių vairuotojus ir keleivius nuo oro teršalų įkvėpimo. Šių teršalų dalelių dydis – vos keletas mikrometrų, ir palyginimui jos apie septynis kartus mažesnės nei žmogaus plauko skersmuo. Remiantis oficialiais Europos aplinkos agentūros duomenimis, vien tik Europoje dėl ore esančių teršalų daugiau kaip 460 000 žmonių miršta per anksti. Kokia mirties priežastis? Ligos, kurias sukelia teršalų patekimas į kvėpavimo sistemą, pvz., astma, lėtinė plaučių liga ar kraujotakos sistemos ligos.

2 ARGUMENTAS: Salono oro filtras turi poveikį vairavimo komfortui ir saugumui

Kvėpavimas užterštu oru vairavimo metu pavojingas ne tik dėl būsimos galimos ligos. Sumažėjusi koncentracija, nuovargis, akių sudirginimas ir čiaudulys – kai kurie iš karto jaučiamų poveikių. Kiekvienas iš jų gali sumažinti ne tik komforto, bet ir kelionės saugumo lygį. Paprastas pavyzdys: čiaudėdami trumpam nevalingai užmerkiame akis. Vairuotojas, važiuojantis 80 km/h greičiu, su užmerktomis akimis pervažiuoja apie 25 metrus. Dėl to kiekvienas čiaudėjimas – tai galimas nelaimingo atsitikimo pavojus, kuris kartu su žemu koncentracijos gebėjimu nuolat didėja.

3 ARGUMENTAS: Salono oro filtras su aktyvia anglimi sugeba sugerti nemalonius kvapus

Šiuo metu daugumai automobilių modelių galima įsigyti standartinį oro filtrą arba filtrą su papildomu vidiniu aktyvios anglies sluoksniu. Aktyvios anglies filtrai yra brangesni, tačiau verta patirti papildomų išlaidų, nes aktyvi anglis sugeba sustabdyti nemalonius kvapus ir, svarbiausia, kenksmingas mūsų organizmams dujas, tokias kaip ozonas, sieros dioksidas ar azoto oksidai. Aktyvios anglies savybės ypatingos dėl jos adsorbcijos (molekulių pritraukimo) sugebėjimų, naudojamų tiek pramonėje, kiek ir medicinoje.

4 ARGUMENTAS: Salono oro filtrai gali sumažinti alergines reakcijas

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, alerginės reakcijos užima trečią vietą tarp labiausiai paplitusių lėtinių ligų pasaulyje. Jos sukelia nepatogumą daugeliui milijonų keliautojų, ir kasmet šis skaičius didėja. Nuo 2016 m. visi FILTRON salono oro filtrai (nepriklausomai nuo to, ar tai standartinis oro filtras, ar aktyvios anglies oro filtras) turi specialią BIOKNIGHT antibakterinę sistemą, kuri padeda kovoti su alerginėmis reakcijomis. BIOKNIGHT taip pat apsaugo nuo pelėsių ir grybų formavimosi ant filtro.

5 ARGUMENTAS: Nusidėvėjęs salono oro filtras prisideda prie didesnio langų rasojimo

Nefiltruotas ar blogai filtruotas oras gali sukelti priekinio stiklo rasojimą automobilio viduje. Tai ženklas, kad ant salono oro filtre surinktų nešvarumų susikaupė drėgmė, ir dėl to būtina pakeisti filtrą. FILTRON prekės ženklo specialistai rekomenduoja pakeisti salono oro filtrą kiekvieną kartą nuvažiavus 15000 km arba bent kartą per metus, o intensyvaus automobilio naudojimo atveju – du kartus per metus.

KUO YPATINGI FILTRON SALONO ORO FILTRAI?

Efektyvios filtravimo medijos – FILTRON salono oro filtruose naudojame aukštos kokybės filtravimo medijas, turinčias elektrostatines savybes, ir dėl to jos sugeba sulaikyti net mikroskopines kenksmingų teršalų daleles (keliasdešimt kartų mažesnių nei žmogaus plauko skersmuo).

Inovacinė antibakterinė apsauga – Visuose FILTRON salono oro filtruose naudojama BIOKNIGHT antibakterinė sistema, kuri labai efektyviai iš filtruojamo oro šalina kenksmingas mūsų sveikatai bakterijas ir alergenus. Šios sistemos pagrindas – bekvapė, netoksiška ir nematoma žmogaus akimi danga, patalpinta ant filtravimo medijos.

Montavimo instrukcija pakuotėje + vaizdo instrukcijos pasirinktiems filtrams – Prie FILTRON salono oro filtrų pridedamos išsamios, nuotraukomis iliustruojamos filtro montavimo instrukcijos, kurios padeda pakeisti automobilio filtrą. Taip pat, sudėtingai montuojamiems filtrams, keliasdešimt vaizdo instrukcijų galima surasti internetiniame puslapyje filtron.eu ir YouTube platformos kanale THE MECHANICS by FILTRON.

Tinkamai parinktas aktyvintos anglies kiekis – Salono oro filtrai su aktyvinta anglimi, be kietųjų dalelių, sulaiko savyje kenksmingas dujas ir kvapus. Nurodytame filtre naudojamos anglies kiekis parenkamas taip, kad filtras ilgą laiką ir efektyviai galėtų gryninti orą iš kenksmingų lakiųjų organinių junginių.